גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
לתרומה
צרו קשר EN عربي

ניוזלטר - פסח

לכל חברי העמותה ותומכיה חג שמח,

לקראת חג הפסח, חג האביב וההתחדשות ברצוננו לעדכן אתכם בעשייה הרבה שחלה בשנה האחרונה.

בזכות תמיכת משרד הבריאות ואירוע ההתרמה שקיימנו באוקטובר האחרון בתיאטרון "נא לגעת", במה לחירשים עיוורים, הצלחנו לשדרג את העמותה, שכרנו משרד בתל-אביב וגייסנו עוזרת אדמיניסטרטיבית לעמותה. אתם מוזמנים לבקר במשרד בתל-אביב, רחוב יגאל אלון 157 ב' ,בניין פנינת איילון, טל:03/7447710.

אחרי הפסקה ארוכה למדי אנו מחדשים בימים אלה את אתר העמותה, נצלנו את הזמן לשדרוג האתר, לעיצוב מחדש ולהכנת תכנים חדשים. נודיע על מועד עליה באוויר בקרוב. תודה מיוחדת לחברת כתום אשר בהתנדבות שידרגה את האתר מבחינה טכנולוגית.

לאור המצב הכלכלי הקשה במגזר העסקי החלטנו להתמקד בגיוס משאבים מהממשלה ובתכנון מערך גיוס כספים מהציבור הרחב לשנה הקרובה. הגשנו מספר רב של בקשות לתמיכה בפרויקטים לגילוי מוקדם של מחלות הגורמות לעיוורון, (ראו רשימה מצורפת). כמוכן, הגשנו גם בקשה לתמיכה במחקר בסך 4 מיליון שקל מועדת הכספים. כולנו תקווה שחלק מבקשתנו יזכו לתשובות חיוביות.

עמותת לראות מפעילה מספר ועדות ואתם מוזמנים להצטרף על בסיס אישי או מקצועי:

1. ועדת אירועים

2. ועדת אינטרנט

3. ועדה מארגנת לכנס ביום הבינלאומי לבריאות העין ב-8/10/09

4. ועדה לבחינת המדיניות בנושא סקר רשתית

5. ועדה לפרויקט משותף עם משרד החינוך ומשרד הבריאות בנושא רפואה מונעת בעיניים.

 

השנה הפקנו מספר פרסומים לעמותה וביניהם פרוספקט באנגלית, סטיקר עם כתובת האתר, סרט תדמית עבור תורמים.

המעוניינים לקבל את החומרים מוזמנים לכתוב לנו במייל: Nadine@eyes.org.il

עמותת "לראות" הייתה שותפה בכנס של איגוד חקר הראייה הן במימון מחקרים והן בשילוב מרצים אורחים: פרופ' אבי ישראלי - מנכ"ל משרד הבריאות, אשר פתח בדבריו את הכנס, פרופ' בנימין שרדני - המדען הראשי במשרד הבריאות, שנשא דברים לזכרו של פרופ' רמי רחמימוב ז"ל, (חתן פרס ישראל, המדען הראשי לשעבר במשרד הבריאות), מורם של רבים מן המדענים והחוקרים שארגנו את הכנס והציגו בו את עבודותיהם.

העמותה חילקה פרסים לחוקרים מצטיינים: אנני רביבו סבח מהטכניון, רוסלנה אלפר, לימור אשכנזי וניר ארדינסט מהאוניברסיטה העברית.

"עמותת לראות" הנה העמותה היחידה בישראל המעודדת מחקר למניעת עיוורון ובמהלך הכנס יצאה העמותה ב"קול קורא" להגשת מחקרים חדשים למימון, בתקווה למצוא מזור לחולים ולעיוורים רבים ככל הניתן.

אנו בשלבי התארגנות לכנס לקהל הרחב בנושא בריאות העין ומניעת עיוורון ביום הבינלאומי לנושא ב-8/10/09 ונשמח לקבל כל סיוע אפשרי להפקת הכנס. (לדוגמה קשר עם נותני חסות לכנס, עם מציגים בתערוכה, עם חברות אופטיקה, חברות מסחריות בתחום העיניים ועוד).

כמו בכל שנה "עמותת לראות" מצליחה לעמוד במשימותיה בזכות המתנדבים הרבים המוכנים לסייע בכישורים המקצועיים שלהם. תודה מכל הלב לכל המתנדבים. בהזדמנות זאת אנו פונים אליך בהמשך תמיכתך, כעת אנו זקוקים למתנדבים לתפקידים הבאים:

  • מבקר/ת לעמותה, שתחליף את הגב' ססי קקון שפורשת מהתפקיד.
  • סטודנט/ת לרפואת עיניים לעבודה עם מנהלת האתר החדשה הנכנסת לתפקידה.
  • פעילים וחברים לוועדה המארגנת לכנס לקהל הרחב המתוכנן לאוקטובר 2009.
  • מתנדבים לסיוע בעבודת המשרד בעברית ובאנגלית.

חשוב להמשיך בתנופת העשייה בעמותה ואנו זקוקים לכם, מחכים למשוב  ולביקור במשרד החדש.

 

בברכת חג שמח 

נדין הולנדר,  מנכ"ל עמותת לראות

x

עמותת לראות מתגייסת למלחמה

בואו לקרוא על הפרויקטים העיקריים שלנו בזמן המלחמה ואיך אתם יכולים לתרום

למעבר לדף