גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
לתרומה
צרו קשר EN عربي

ניוזלטר סוף שנה תשע"א

אנחנו מבקשים לאחל לך ולבני ביתך חג שמח ושנה טובה ולשלוח לך את חדשות העמותה האחרונות לצד סקירה קצרה על מה שצפוי לנו בשנת תשע"ב הבאה עלינו לטובה.

בדיקות עיניים לילדים העולים לכיתה א'

עם תחילת שנת הלימודים השתתפה עמותת לראות בלילה של בריאות בפארק הרצליה.

העמותה הקימה אוהל ענק במסגרת ההפנינג אשר החל בשעה 18:00 בערב ונמשך עד השעות הקטנות של הלילה ובו נבדקו ילדים רבים שהגיעו למקום תוך מתן דגש על ילדים העולים לכיתה אי בעיר על ידי האופטומטריסט יואב גורפינקל, מטעם סופר-פארם אופטיק מקניון שבעת הכוכבים.

בנוסף לבדיקת הראיה ניתן יעוץ רפואי על ידי ד"ר אביבה גל , האורטופטיסטית הגברת קלוד נימצוביץ  בדקה מיקוד ראיה לצד הגברת נורה עובדיה יועצת מגני אלי"ע שבדקה תפקודי ראיה בעיקר אצל ילדים קטנים. הנבדקים הצעירים קיבלו חוברות שי מטעם עמותת לראות וסופר פארם אופטיק חילק ממתקים כך שהנבדקים הצעירים יצאו מרוצים מחוויית בדיקות הסקר.

ילדים שאותרו בהם לקויות ראייה הופנו לבדיקות מקיפות בקופות החולים.

 לצפייה בסרטון שהופק והנותן הצצה קצרה על מה שהתרחש לחצו על :

http://www.youtube.com/watch?v=oaiDRyINFgA

הכנס הראשון מסוגו בנושא

 Ophthalmology in the Israeli and the Palestinian population

ביום שישי ה – 16.9 התקיים כנס עמותת לראות במרכז פרס לשלום שנערך כולו בשפה האנגלית. במבנה המרשים הצופה לים התכנסו עשרות רופאי עיניים, מנהלי מחלקות, סגנים, אופטומטריסטים, אחיות ואחים מבי"ח סנט גון  במזרח ירושלים שהיה שותף לכנס יחד עם עמותת לראות ורופאי עיניים מהרשות הפלסטינאית. הכנס דן בחידושים האחרונים בתחום רפואת עיניים, במחקרים שנעשים, בפריצות דרך ובהשוואת הטיפולים הניתנים לאוכלוסייה הישראלית והפלסטינאית.  

פרופ' אייל בנין וד"ר דרור שרון מבי"ח הדסה קראו להקמת מרכז ליעוץ גנטי במזרח ירושלים על מנת לצמצם את תופעות מחלות העיניים הגנטיות השכיחות באוכלוסייה המקומית.

ד"ר ניקולס סרג'נט מבית חולים לעיניים סט. גון שבמזרח ירושלים הציג מחקר של עיוורון בקרב הפלסטינאים אשר הדגיש כי קטרקט הוא עדיין הגורם העיקרי לעיוורון בהשוואה לגלאוקומה ו- AMD

בישראל ובאנגליה. בנוסף הדגיש את נושא המגדר בביקורי חולים בבתי חולים והדגיש את חשיבות עידוד הנשים בדאגה על בריאותם.

 

ד"ר איסעיל מוסלם מרמאללה וד"ר אריאלה גורדון - שג מבי"ס לאופטומטריה של הדסה הציגו מחקר בנושא קרטוקונוס אשר מהווה  בעיה לאומית בשטחי הגדה .

 המפגש הראשון בסוגו התאפשר הודות לשיתוף פעולה מורכב ועבודה קשה שבוצעה על ידי מנכל העמותה גב' נדין הולנדר וצוות הרופאים הישראליים והפלסטינאים שהתנדבו לשתף פעולה במפגש מרתק זה לצד שת"פ עם המנהל האזרחי.

 

אנחנו מקווים שכנס זה יניח את היסודות לתחילת קשר פורה ומפרה בין הרופאים השונים שיוכלו לתרום לשתי האוכלוסיות הערבית והיהודית.

 

להלן מספר תגובות שקיבלנו מבאי הכנס:

 

Dear Nadine

 Thank you for the preparation of the meeting

We  enjoyed and got benefit, and for sure we can learn from each other.

Dr. Sami Sukhtian

מנהל שלוחת סנט ג'ון בשכם.

 

 

"תודה רבה על האירוע המוצלח שהתקיים היום הכל בזכותך כל הכבוד מה שאנשי פוליטיקה לא הצליחו לעשות את הצלחת לאחד שני עמים במרכז פרס לשלום..."

גיהאן חרבגי מנצרת סוכנת תרופות

 

אגודת ידידי לראות בארה"ב

 בחודשים האחרונים עמותת לראות עושה את צעדיה הראשונים בהקמת אגודת ידידים בניו יורק.

הגב' איריס שגיא התמתנה כמנהלת אגודת הידידים אשר מקבלת סיוע רב מחברי ועד המנהל החדשים : הגב' איריס שפיגל ופרופ' אידו פרלמן היוצא לשנת שבתו בניו יורק.

 

ב- 08.11.11 יתקיים אירוע ראשון בניו יורק. חברים אשר נמצאים באותה תקופה בניו יורק  ומעוניינים לקבל הזמנה על מנת להשתתף במפגש אנא צרו קשר עם המשרד  בטלפון 09-9518475 או במייל office@eyes.org.il  נשמח לראות אתכם ולשתף אתכם.

 

בהזדמנות זאת אנו פונים כל הרופאים, חוקרים וחברי העמותה אשר מתכננים להיות בניו יורק בשנה הקרובה ליצור קשר איתנו כדי לבחון אפשרות לשיתוף פעולה למען קידום המחקר וגיוס הכספים למניעת עיוורון.

רשמו ביומן את הפעילויות הקרובות : 

08.11.11 – יום שלישי – ניו יורק - מפגש ראשון של אגודת הידידים של עמותת לראות .

 18.11.11 – יום שישי – נצרת - כנס "יום בריאות העין" – רפואת עיניים מונעת בקרב האוכלוסייה הערבית.

04.12.11 – יום ראשון – תל אביב – אירוע גיוס כספים לעמותת לראות בחסות בנק דיסקונט. באירוע יימכרו חנוכיות מעוצבות על יד אומנים ישראליים מובילים. 

20.12.11 – יום שלישי – תל אביב – כנס בריאות העין השלישי לקהל הרחב - במסגרת חודש המודעות לבריאות העין.

פירוט על כל האירועים יתפרסם בקרוב באתר לראות.

 מאחלים שוב לך ולבני משפחתך

חג שמח ,שנה טובה ומבורכת, שנת בריאות והתחדשות.

נדין הולנדר

מנכל עמותת לראות

וחברי ועד מנהל של עמותת לראות

x

עמותת לראות מתגייסת למלחמה

בואו לקרוא על הפרויקטים העיקריים שלנו בזמן המלחמה ואיך אתם יכולים לתרום

למעבר לדף