גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
הצטרף-לתורמים תרום-לנו
עמותת לראות

בדיקות עיניים

 

 

 

בצע בדיקה מקיפה של עיניים מורחבות

 

 Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health כל אחד מעל גיל 50 אמור לגשת לרופא עיניים, ולבצע בדיקה מקיפה של עיניים מורחבות. למחלות עיניים רבות אין סימני אזהרה מוקדמים או סימפטומים, אך בדיקת עיניים מורחבות יכולה לאתר מחלות עיניים בשלבן הראשוני לפני שמופיע אובדן ראיה. איתור מוקדם וטיפול עשויים להציל את ראייתך. גם אם אינך חווֶה כל בעיות ראיה, בקר אצל רופא עיניים שלך לבדיקה מקיפה של עיניים מורחבות. ממנו תלמד באיזו תדירות עליך להיבדק בהתאם לגורמי הסיכון המיוחדים לך 

 

מחלות עיניים וליקויים  נפוצים תלויי-גיל

Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health

ניוון מקולרי תלוי-גיל

זוהי מחלה הקשורה בהזדקנות אשר בהדרגה הורסת את חדות הראיה המרכזית. ראיה מרכזית נדרשת לראיה ברורה של אובייקטים ולתפקודים בסיסיים כמו קריאה ונהיגה.

 Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health  קטראקט

הקטראקט הוא ערפול של עדשת העין. הראיה עם קטראקט מעורפלת או מטושטשת, הצבעים עלולים להראות דהויים ואתה עלול להבחין בבוהק רב.

 Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health  מחלת עיניים סוכרתית

מחלת עיניים סוכרתית היא סיבוך של סוכרת וגורם מוביל לעיוורון. הצורה השכיחה היא רטינופטיה סוכרתית הנגרמת כאשר הסוכרת פוגעת בכלי דם קטנים בתוך הרטינה.

 Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health  

עין יבשה

עין יבשה נגרמת כאשר העין אינה מייצרת דמעות כראוי, או כאשר הדמעות הן בצמיגות לא נכונה והן מתאדות מהר מידי. עין יבשה עלולה להקשות על ביצוע פעילויות מסוימות כמו שימוש במחשב או קריאה משך פרק זמן ארוך.

 Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health   

גלאוקומה

גלאוקומה היא קבוצת מחלות שעלולה לפגוע בעצב הראיה של העין והתוצאה היא אובדן ראיה ועיוורון. היא בדרך כלל קשורה בלחץ דם גבוה בעיניים ומשפיעה על ראיה צידית או פריפרלית.

 Credit: the National Eye Institute, National Institutes of Health  

 

ראייה פגומה

ראיה לקוי פירושה שאפילו עם משקפים רגילים, עדשות מגע, תרופות או התערבות כירורגית, יש קושי בביצוע משימות יומיומיות. קריאת הדואר, קניות, בישול, צפייה בטלוויזיה וכתיבה מהווים אתגר.

 

 

קרדיט לתמונות:

the National Eye Institute, National Institutes of Health